Za nami tydzień pełen wodnych przygód …. Żeglarska pogoda, letni wiatr, słońce, fale… Dzięki naszym rejsom, udało nam się trochę dłużej pozostać w wakacyjnym klimacie, a piękna pogoda bardzo nam to ułatwiła. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku zorganizowaliśmy rejsy żeglarskie po Jeziorze Kłeckim dla 120 osób z niepełnosprawnością z powiatu gnieźnieńskiego wraz z opiekunami. Dla większości osób biorących udział w naszym projekcie, było to pierwsze spotkanie z żaglówką, pierwszy rejs i pierwsze spojrzenie na brzeg od strony wody.

Dla wielu było to wielkie wyzwanie, ale pokonali swój lęk i strach i wyruszyli z nami na żeglarską przygodę. Większość uczestników doświadczyło tego, co dotychczas było dla nich nieosiągalne.

Cały czas pokonujemy bariery i pokazujemy, że żeglarstwo jest to również forma rehabilitacji, a przede wszystkim ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w bliskim kontakcie z przyrodą i naturą.

Dziękujemy Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kłecku oraz Środowiskowy Dom Samopomocy “Dom Tęcza” w Gnieźnie za obdarzenie nasz zespół wielkim zaufaniem i dziękujemy, że z Wami mogliśmy w tym roku realizować projekt „Moja siła w mej słabości – edycja II”. Zdecydowanie były to dla większości osób rejsy ku SAMODZIELNOŚCI!

A hoj i pamiętajcie nie ma przeszkód nie do pokonania!

Rejsy żaglówką po jeziorze kłeckim zrealizowaliśmy w ramach projektu „Moja siła w mej słabości ” – edycja II, który współfinansowany jest ze środków Wojewody Wielkopolskiego w ramach zadania publicznego pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób