Ośrodek Hipoterapii – informacje

Fundacja Pronautis > Ośrodek hipoterapii “Przyjazna Przystań” > Ośrodek Hipoterapii – informacje

Ośrodek Hipoterapii działa od 2022 r. Rocznie obejmuje stałą opieką około 20 osób z niepełnosprawnościami, głównie dzieci i młodzieży, ale też osoby dorosłe. Od początku działalności z rehabilitacji metodą hipoterapii skorzystało ponad 30 osób.

Pacjenci na zajęcia kierowani są przez lekarzy specjalistów z poradni rehabilitacyjnych i różnych placówek terapeutyczno-rehabilitacyjnych z całego powiatu gnieźnieńskiego. Adresatami działań Fundacji są osoby z niepełnosprawnościami, najczęściej z następującymi schorzeniami i zaburzeniami rozwoju:

Zajęcia hipoterapii prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, absolwentów kursów realizowanych przez Polskie Towarzystwo Hipoterapeutyczne.

W prowadzeniu zajęć pomaga nam grupa ok. 10 wolontariuszy – są to głównie studenci i licealiści ale też dorośli.

Fundacja posiada 3 własne konie – przygotowane do pracy w hipoterapii.

Zajęcia odbywają się na obszernym, urokliwym i zielonym terenie znajdującym się w niedalekiej odległości od Gniezna – Pierwszej Stolicy Polski.

Od 2022 roku dzięki dotacji ze środków UE w ramach Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej w Ośrodku funkcjonuje sala kominkowa dla rodziców/opiekunów osób z niepełnosprawnościami i sala warsztatowa.

Ośrodek Hipoterapii prowadzi zajęcia od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 18.00.

Adres: 62-200 Szczytniki Duchowne 24

W sprawie zapisów na zajęcia  i w sprawie wolontariatu prosimy dzwonić do Anny Nawrockiej tel. 694 352 220.