preloader

(+48) 664 065 123 | (+48) 694 352 220

biuro@fundacjapronautis.pl

Aktualności

OŚRODEK HIPOTERAPII PRZYJAZNA PRZYSTAŃ

Rejsy ku SAMODZIELNOŚCI!

Rejsy ku SAMODZIELNOŚCI!

Za nami tydzień pełen wodnych przygód …. Żeglarska pogoda, letni wiatr, słońce, fale… Dzięki naszym rejsom, udało nam się trochę dłużej pozostać w wakacyjnym klimacie, a piękna pogoda bardzo nam to ułatwiła. Wzorem lat ubiegłych i w tym roku zorganizowaliśmy rejsy żeglarskie po Jeziorze Kłeckim dla 120 osób z niepełnosprawnością.

Dzień bezpieczeństwa

Dzień bezpieczeństwa

W dniu 12 września br. mieliśmy okazję być małym trybikiem w wypracowaniu procedur związanych z zachowaniami w sytuacji bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w szkole Ewakuacja pracowników, nauczycieli, uczniów i przedszkolaków z Zespółu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego w Szczytnikach Duchownych do naszej stajni przebiegła bardzo sprawnie, co świadczy o wielkim profesjonaliźmie.

Kajaki bez Granic

Kajaki bez Granic

W promieniach jeszcze letniego i gorącego słońca w dniu 11 września br. wybraliśmy się na spływ kajakowy po jeziorze powodzkim. Uczestnikami sływu były dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami biorąca udział w projekcie “Moja siła w mej słabości – edycja II”. Dla wielu była to pierwsza przygoda w.

Zajęcia terapeutyczne dla dzieci: Czuję, tworzę, mam moc

Zajęcia terapeutyczne dla dzieci: Czuję, tworzę, mam moc

Czuję, tworzę, mam moc… – wczoraj rozpoczęliśmy w naszej stajni cykl zajęć arteterapeutycznych dla dzieci. Gościliśmy dzieci ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie. Na warsztatach prowadzonych przez Karolina Milaimi z Animacje na wesoło, dzieci tworzyły podkładki pod kubki i uczestniczyły w zabawach animacyjnych z chustą Klanza..

Zapraszamy na majówkę w Przyjaznej Przystani

Zapraszamy na majówkę w Przyjaznej Przystani

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat na wyjątkową majówkę z Przyjazną Przystanią! Termin: 01.05 – 03.05.2023 W programie m.in.: nauka jazdy konnej dopasowana do poziomu umiejętności uczestnika, nauka oporządzania koni, warsztaty rękodzielnicze, nauka urządzania pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach i z użyciem defibrylatora szkoleniowego, kreatywne zajęcia konne,.

Wolne boksy w stajni “Przyjazna Przystań”

Wolne boksy w stajni “Przyjazna Przystań”

Zapraszamy do skorzystania z wolnych boksów w stajni “Przyjazna Przystań”, prowadzonej przez naszą fundację w Szczytnikach Duchownych k. Gniezna. W ramach pensjonatu dla koni zapewniamy podstawowe usługi utrzymania konia. Co oferujemy? stajnia murowana składająca się z 11 boksów, ma dużo okien dzięki czemu jest przewiewna i jasna, duże zielone pastwiska.

Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej: woes.pl