Szkółka jeździecka

Fundacja Pronautis > Szkółka jeździecka

Od października 2022 roku fundacja prowadzi działalność jako przedsiębiorstwo społeczne i świadczy odpłatnie lekcje nauki jazdy konnej.

W szkółce pod okiem wykwalifikowanego instruktora każdy adept zdobędzie solidne podstawy, zarówno z zakresu wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Regularne zajęcia pozwolą zdobyć niezbędną wiedzę oraz doświadczenie, które pozwolą na właściwe przygotowanie konia do jazdy, a także odbycie bezpiecznego treningu zgodnego z posiadanymi umiejętnościami.

Nasz szkółka jeździecka  dedykowana jest osobom od 10 roku życia; zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Jest ona idealnym przygotowaniem dla osób początkujących, jak również dla osób już jeżdżących samodzielnie. Zajęcia odbywają się w tygodniu jak i w weekendy po ówczesnym ustaleniu stałych godzin. Nasza szkółka prowadzona jest przez osobę, która kocha konie, a jazda konna jest jej ogromną pasją. Nie brakuje jej spokoju i cierpliwości. Z zaangażowaniem i oddaniem przekazuje wiedzę swoim podopiecznym.Zajęcia prowadzone są zarówno na terenie szkółki, jak i w terenie.

Dzieci poniżej 10 roku życia zapraszamy na zajęcia z hipoterapii lub psychopedagogicznej jazdy konnej.

W swej ofercie posiadamy:

Jak zacząć naukę jazdy konnej:

• spodnie wygodne i elastyczne,
  • buty najlepiej wysokie (za kostkę) bez wyraźnego protektora, twardą podeszwą i małym obcasem, jeśli takich nie ma, mogą być kalosze lub (ewentualnie) adidasy,
  • podkolanówki (zapobiegną obtarciom łydki),
  • jeśli pogoda wymaga cieplejszego ubioru należy mieć kamizelkę lub kurtkę (krótką), rękawiczki i kominiarkę lub czapkę bez pompona, zakładaną pod kask jeździecki.

Kaski zapewniające bezpieczeństwo w trakcie nauki wypożyczamy bezpłatnie.

Zapoznać się z regulaminem ośrodka i zasadami bezpieczeństwa:

• Do koni podchodzimy wyłącznie w obecności instruktora w sposób przez niego ustalony,
  • Wszystkie działania przy koniach wykonujemy zgodnie z instrukcjami instruktora,
  • W trakcie jazdy konnej używamy kasków ochronnych,
  • Nie karmimy koni,
  • Na terenie ośrodka zachowujemy się spokojnie (nie krzyczymy, nie biegamy),
  • Dzieci poruszają się po terenie ośrodka wyłącznie w obecności opiekunów lub instruktorów,
  • Samochody parkujemy w miejscach do tego przeznaczonych, nie używamy klaksonów,
  • Nie śmiecimy,
  • Nie palimy papierosów,
  • Na umówioną jazdę przyjeżdżamy punktualnie. Lekcja jazdy odwołana na 2 godziny przed uznana jest jako odbyta i należy za nią dokonać opłaty.
  • Nauka jazdy konnej zaczyna się zawsze od przyprowadzenia koni, nauki czyszczenia i siodłania. Czas poświęcony na te czynności nie jest wliczany w czas jazd i trwa od 20 minut do 1 godziny (w zależności od zaawansowania uczestników).
  • Pierwsza jazda jest zawsze indywidualna i trwa 20 minut. Następne jazdy w zależności od tego jakie postępy poczynił jeździec są indywidualne tak jak pierwsza lub 60 minutowe w grupie z innymi jeźdźcami na ogrodzonym placu.
  • Osoby zaawansowane jeżdżą na większym, ogrodzonym placu z przeszkodami lub wyjeżdżają w teren.
  • Po każdej jeździe wspólnie rozsiodłujemy konie i odprowadzamy na wybieg lub pastwisko, a w dni bardzo słoneczne również je myjemy (te czynności trwają 15-30 minut).

Osoby towarzyszące w trakcie trwania nauki jazdy mogą skorzystać z sali kominkowej i w spokoju napić się kawy lub herbaty.

W sprawie zapisów na zajęcia prosimy o kontakt pod numerem telefonu:   Asia Szreymann – 792 817 173