Zazwyczaj po kilku dniach świątecznego biesiadowania, czujemy się ociężali i przejedzeni. Warto zawczasu uniknąć przykrych dolegliwości i zadbać o to, by na stole znalazły się zdrowsze alternatywy. W szczególności tyczy się to osób, które na co dzień borykają się z wysokim cholesterolem, cukrem, nadciśnieniem czy problemami z wątrobą. Oczywiście o zdrową dietę powinniśmy dbać cały rok, a okazje takie jak święta Wielkiej Nocy przeznaczyć na cieszenie się jedzeniem i spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Jednak, aby odciążyć nieco swój organizm, możemy sięgnąć po potrawy w nieco zdrowszej wersji. Dlatego jajka na stół wielkanocny w wersji fit były tematem przewodnim warsztatów dietetycznych z seniorami w tym miesiącu. Seniorzy Gminy Gniezno wraz z panią dietetyk uczyli się farbować jajka, tylko w naturalnych barwnikach. Poza tym pod czujnym okiem pani dietetyk Poradnia Dietetyczna Daria Marciniak przygotowali faszerowane jajka bez majonezu, z samych zdrowych i fit składników. Jajka wyglądały i smakowały znakomicie 😋😋😋😋😋😋😋😋😋
Dofinansowanie na organizacjęć tych warsztatów otrzymaliśmy ze środków Gmina Gniezno w ramach zadania publicznego: Działalność na rzecz seniorów będących mieszkańcami Gminy Gniezno.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu pt; “Aktywizacja społeczna seniorów poprzez zajęcia edukacyjne, terapeutyczne, rekreacyjne “.
+32