🗣
Powoli zbliżamy się do końca trzeciego miesiąca naszej współpracy z Gmina Gniezno w ramach działalności na rzecz seniorów – mieszkańców Gminy Gniezno, należących do klubów Seniorzy Gminy Gniezno
W tym miesiącu nie mogło zabraknąć zajęć z psychologiem 🫂 – Magdaleną Prus, która prowadziła dla seniorów warsztaty relaksacyjne oraz warsztaty pt. „Moje koło życia” – zajęcia o tematyce planowania własnych działań uwzględniając priorytetowe wartości z wszystkich obszarów życia.
Aby życie było miłe, przyjemne i dobrze poukładane należy zadbać o wszystkie jego ważne obszary. Dobrą analogią jest koło, które do tego aby sprawnie się toczyć potrzebuje być okrągłe.
😍😀💪💪💪🥑🥑🥑🍎🍎🍎
Mens sana in corpore sano (w zdrowym ciele zdrowy duch) – powiadali już starożytni Rzymianie, dlatego i w tym miesiącu również odbyły się warsztaty dietetyczne z Poradnia Dietetyczna Daria Marciniak oraz warsztaty zielarskie z tworzenia naturalnych kosmetyków prowadzone przez zielarkę Irenę Woźniak z Pasieka Darz Ul. Seniorzy podczas warsztatów zielarskich samodzielnie przygotowali peeling do ciała oraz krem do twarzy na bazie samych naturalnych składników. Natomiast podczas warsztatów dietetycznych przygotowywali zdrowe, dietetyczne pasty na chleb z avocado i buraka oraz deser z pieczonych jabłek z miodem, cynamonem, płatkami owsianymi i naturalnym jogurtem. Wszystkie potrawy o niskim indeksie glikemicznym, idealne dla osób z cukrzycą i innymi problemami zdrowotnymi.
😀😀😀👏👏👏👩‍🍳👩‍🍳👩‍🍳👩‍🍳
Nowością w tym miesiącu były warsztaty kulinarne, prowadzone przez Bernadeta Kwiatkowska. Warsztaty okazały się świetnym czasem na integrację i wspólną naukę przygotowywania jesiennych potraw. Naprawdę można powiedzieć, że seniorzy czuli się jak „ryba w wodzie” podczas wspólnego gotowania w swoich klubach. Przed nami jeszcze warsztaty kulinarne w grudniu.
👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️👨‍✈️
W Klubie Seniora w Mnichowie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach akcji „Bezpieczny senior” , prowadzonej przez Komenda Powiatowa Policji w Gnieźniea na terenie klubów seniora w Gminie Gniezno . Debata na temat bezpieczeństwa prowadzona była przez asp. sztab. Krzysztofa Socha – profilaktyka z KPP w Gnieźnie.
Podczas spotkania poruszono tematykę oszustw dokonywanych na osobach starszych tym samym przekazano metody i sposoby działania przestępstw. Wyjaśniono na czym polegają telefony „na wnuczka” oraz coraz częstsze „na policjanta”, „wypadek”, podszywania się pod instytucje. Przedstawiono zagadnienia z ruchu drogowego dotyczące jazdy rowerem, poruszania się po chodniku i bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych. Seniorzy bardzo aktywnie włączyli się w rozmowę, dzieląc się swoimi doświadczeniami z zakresu zagrożeń, które na nich czyhają szczególnie w cyberprzestrzeni.
To jeszcze nie koniec naszych relacji, na temat tego co ciekawego dzieję się w klubach Seniorzy Gminy Gniezno. Przed nami ostatnie cztery dni listopada i kolejne ciekawe warsztaty 🙃🙃🙃🙃🙃
Cdn… 😁😁😁😁
Zajęcia te finansowane są ze środków budżetu Gmina Gniezno w ramach zadania publicznego “Działalność na rzecz seniorów będących mieszkańcami Gminy Gniezno” pt. „Aktywizacja społeczna seniorów poprzez zajęcia edukacyjne, terapeutyczne, rekreacyjne”.
+23